17 Aralık 2013

sevgiye dair

kara kışın ortasında,havada kurşun gibi bir soğuk,kestane satıyorlar köşe başlarında.haber bültenlerinde yobazların kapışması,yolsuzluk,yüzsüzlük, yalanın bini bir para. ve ben şairim,kelimelerin simyacısı.

gelecek uzun sürer,diyor ya Althusser, çabuk tükeniyor böyle bir anda umudu insanın. kar yağdı bir kaç gün,tutmadı. şehir insanı karı kartpostal resimlerinde sever oldu epeydir. belki yüz yıl sonra dünya böyle kirlenmeye devam ederse karı ansiklopedik bir bilgi olarak hatırlar olacağız.

aşık olmak güzel şey,ama bunca yalanın ortasında aşka rast gelmek oldukça zor. gene de aklımızdan geçenleri unutsakta; yüreğimizden geçenleri unutamıyoruz asla.

yeni bir yıl yaklaşıyor,gecen sene bu günleri anımsayınca büyüsünü kaybetse de zamanın tılsımından bir şeyler dilemek geliyor yine de içimden. en çok barış dilemek...uzakların ve ırakların yakınlaştığı bir barış...

içimdeki periyi özlüyorum,epeydir kaybettiğim o periyi. yüreği bir deniz kasabası, gözleri karanlıkta bir fenerdi...bazen geçmiş gelecekten de uzun sürüyor.

en güzel,en sıcak, en gerçek hakikat sevgidir.

sevgilerimle temel3 yorum:

deeptone dedi ki...

kaybetme onuuuuu.
:)
gelecek uzun süreri de okudum. ne adam o yaa.
:)

pe hito dedi ki...

O peri hala senle ki sen bu kadar kötü gördüğün şeylerin içinde umudu kaybetmiyorsun. Sen istemesen de umut vaad ediyor kelimelerin.
Yeni yıl bütün bu çirkinliklerin silinip, mavilerle kaplanmış bir yıl olsun.
Sevgilerimle
:)

Adsız dedi ki...

Mutlu yıllar...

Nashira

Yeni adresim

ara ara aşağıdaki adresimde yazacağım https://atesinsesi.wordpress.com/ /